tanja bloggat om...

den 18 februari 2010

Jag var först ut...

... att få se Göran Adléns kommande bok. Än så länge endast i formen av datautskrift. Men det räckte för att jag ska kunna lämna en väl underbyggd recension. Köp den när den kommer ut - om du är min vän. Köp den inte om du är min konkurrent. Jo, men bara om du ska ge den i gåva till någon som betyder något. Det finns risk att den ger inspiration och väcker annorlunda tankar. Det är min recension.


Träffade Göran över en liten frukost här på Högberga idag - LCHF of course. Vi spånade lite idéer om vad vi skulle kunna hitta för roliga samarbetsformer. En trendanalytiker, en av Sveriges bästa föreläsare, en idéspruta och så Högberga Gård. Resultat. Oui. Många bra tankar ska nu realiseras. Utfallet av vårt möte kommer du se inom kort. Och du kommer ha chansen att vara en del av det. Är inte det bra!?

Chefen kom precis lagom till fotograferingen och var på mycket gott humör.
 

Göran och Johan i trendigt svart, på Högberga Gård.

/Tanja


 

Skrivet av: Tanja Askrabic

Etiketter: Möte Trender

  • Facebook
  • Twitter
  • Del.icio.us

Skriv gärna en egen kommentar!
  1.    
     
     
     
     
       
  2. För att kunna posta kommentaren måste du fylla i denna kod i fältet nedan.

« Tillbaka till blogglistan

Tanja Askrabic

Tanja Jezewski - blogg
tanja.askrabic@hogberga.se, 070-586 96 66

Bloggarkiv

Prenumerera på blogginlägg

Prenumerera på nyheter från HögbergaVill du hålla koll på vad som publiceras på våran blogg? Då ska du prenumerera på vårt RSS-flöde.

http://www.hogberga.se/Blogg.rss.ashx